Nazwa
Rodzaj
Cena -
 
 
» Interaktywna mapa noclegów
» Noclegi Karpacz
 
Dodaj obiekt   •   Firmy Karpacz   •   Strony internetowe
 
 
Strona główna » Atrakcje turystyczne
 

Atrakcje turystyczne

» Dziki Wodospad

Wodospad znajdujący się w pobliżu dolnej stacji kolei linowej na Kopę, powstały w wyniku spiętrzenia się wody na Łomnicy. Kilkumetrowy spad wodny jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Łomnica jest rzeką górską, która swój początek ma na wysokości ponad 1400 m n.p.m. Jej źródła to głownie obszary Małego i Wielkiego Stawu. Jako dziką rzekę górską charakteryzuje ją duża różnica spadku wód, o różnicy wzniesień ponad 920 m. pomiędzy źródłem (1407 m n.p.m. a ujściem 480 m n.p.m.).

» Skocznia Narciarska Orlinek

Skocznia Orlinek powstała w 1912 r. w sąsiedztwie obecnego hotelu Orlinek. Zbudowana w całości z drewna, była pionierem w tego rodzaju budownictwie, w czasach gdy wszystkie skocznie usypywane były ze śniegu. W 1914 r. wykonano rekordowy na ówczesne czasy skok 38,5 m. Rozebrana po II wojnie światowej skocznia, została w 1946 r. zmodernizowana, a pierwszy skok oddał jej budowniczy, słynny polski narciarz Stanisław Marusarz

W roku 2001 Orlinek został ponownie przebudowany, w celu dostosowania obiektu do organizacji Mistrzostw Świata Juniorów. Obecnie skocznia posiada homologacje FIS, a jej rekord skoku należy do Adama Małysza. W lecie skocznia wykorzystywana jest jako punkt widokowy oraz miejsce skoków na bungee.

» Skałki na Karpatce

Jest to granitowa góra porośnięta pierwotnym sosnowym lasem, będąca świetnym punktem widokowym dla turystów. Jej niepowtarzalny charakter podkreślają stromo spadające ku Łomnicy zbocza.

» Anomalie grawitacyjne

Na Ziemi jest wiele miejsc gdzie można stwierdzić odstępstwa od prawa grawitacji. Nie sposób ich wszystkich wymienić, jednak nie sposób nie wspomnieć o jednym - to właśnie w Karpaczu na ul. Strażackiej, na odcinku drogi od ul. Karkonoskiej w kierunku "Dzikiego Wodospadu", w okolicy mostu na Łomnicy można zaobserwować anomalie grawitacyjne.

Pomimo iż droga sprawia wrażenie opadającej w kierunku Łomnicy, można przeprowadzić proste eksperymenty zaprzeczające tym przekonaniom. Wystarczy wylać wodę na ulice lub pozostawić auto na biegu jałowym aby przekonać się o odstępstwach od prawa grawitacji. Zdaniem ekspertów, podjazd aut pod górę czy płynięcie pod górę wody to zwykła iluzja optyczna - jednak z pewnością stanowi nie lada atrakcję dla miłośników wrażeń.
 
  Noclegi Karpacz
 
» Agroturystyka
» Apartamenty
» Domy letniskowe
» Domki kempingowe
» Hostele
» Hotele
» Kempingi
» Kwatery prywatne
» Motele
» Ośrodki wczasowe
» Pensjonaty
» Pokoje gościnne
» Restauracje
» Sanatoria
» Schroniska
» SPA & Wellness
» Stanice
» Zajazdy
» Zamki, pałace i dwory
 
 
 
 
  Polecane noclegi
 
 
  Ostatnie ogłoszenia
 
 
  Statystyka
 
gości on-line: 2
odwiedzin dzisiaj: 43
łącznie odwiedzin: 22065
od dnia: 2009-10-03
czas generowania: 0.02
 
Noclegi, hotele
© 2007 - Get in web. Wszelkie prawa zastrzeżone. Grupa Hotelisko.pl